Bollywood růluje=o)

6. listopadu 2006 v 23:31 | Ivusha |  Viděno, slyšeno, čteno
Taková směska článek, sakra ani jsem nevěděla, kam ho zařadím=o)) Užijte si to=o))

Bollywoodský styl tance se mi taky celkem zamlouvá, i když je to o něčem úplně jiném=o)
Není to žádný tradiční styl, ale styl, který se tancuje v indických filmech. Už dávno sloužil v Indii tanec k vyprávění příběhů, tak je tomu i v dnešních bollywoodských filmech. (Jen taková odbočka, Bollywood ročně vyprodukuje mnohonásobně více filmů než slavnější "bratr" Hollywood=o))
Indický film, ve kterém by se netancovalo by vlastně na trhu propadl.=o) V těch dnešních filmech se tancuje typicky bollywoodský styl, to je směsice tradičních tanců s moderním.
Ve filmech nikdy nedochází k intimním prožitkům, takže tance napovídají, o čem to vlastně celé je. Základním repertoárem jsou milostná, svatební a také náboženská čísla. Milostné písně přicházejí, když se hlavní postavy blíže setkají (anebo si to jen ve snu přejí). Tato sekvence bývá většinou pomalá, dlouhé pohledy do očí jsou stejně důležité, jako tanec. Naopak svatby jsou příležitostí k explozi barev a tance.
Ve filmech se často během jednoho tanečního čísla vystřídá tradiční sárí, džíny a minisukně. Pro bollywoodský tanec lze použít cokoliv, co je lesklé a hlavně barevné.
První obrázek je z filmu Asoka a druhý z filmu Devdas. Herečka má na sobě zelený kostým, ve kterém tancovala a prý vážil 17!!! kilo. No jo holka, pro slávu se musí něco udělat=o)))
Tahle ukázka je taky z filmu Asoka, asi nejlepší taneční scéna z filmu... Pak je tam ještě "seznamovačka" hlavních postav, ta je také pěkná, ale raděj si sežeňte celý film, je to lepší mít v celku=o))

A to já jen, protože tady je herečka Madhuri Dixit ve filmu Devdas v tom "šíleně těžkém" kostýmu=o)
Have fun=p
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ally Ally | Web | 29. března 2010 v 16:22 | Reagovat

Ty zelené šaty nevážily 17 kg, ale zato byl hořejšek tak moc vyšívaný, že všichni žasli, že Madhuri v něm může zvednout ruce. To červený kostým z její první písně ve filmu měl původně 30 kilo. Když se ale chudinka po nekonečných pokusem přesvědčila, že to opravdu nepůjde, vylehčili šaty na těch 17 8-)

2 ivusha ivusha | 9. října 2010 v 18:55 | Reagovat

asi jsem to blbě přečetla (nebo spíš si to blbě pamatuju:D)

3 ivusha ivusha | 9. října 2010 v 18:56 | Reagovat

díky;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama