Múzo, kde jsi?

27. listopadu 2006 v 21:17 | Ivusha |  Moje každodenní šplechty
Začíná se mě zmocňovat panika. Přichází ten pocit... pocit naprosté bezmocnosti. S těmito faktory se nebezpečnou rychlostí přibližuje i deprese. Jo, za chvíli je tu, nežádoucí, ošklivá slečna, která otravuje čím dál častěji. Připadám si jako bezcenný kus hadru, sakra vždyť napsat esej nemůže být tak těžký.
Ano, je to tak, musím napsat esej na "Základy společenských věd". Čert mi byl tuhle práci dlužen, už druhý den tu nad tím sedím jak nad hrobem a múza ne a ne přijít. S tímhle faktem přichází pocit, že neudělám maturitu, nedostanu se na vejšku, a jestli se stane zázrak a dostanu se, tak neudělám první semestr, protože nedokážu napsat esej k tomuto odstavci:
"Co je filozofie a k čemu slouží, se chápe různě. Lidé od ní očekávají neobyčejná sdělení nebo ji lhostejně opomíjejí jako bezpředmětné myšlení. Dívají se na ni s bázní jako na významné úsilí neobyčejných lidí nebo jí pohrdají jako neužitečným hloubáním snílků. Pokládají ji za věc, která se dotýká každého, a proto by měla být v podstatě prostá a srozumitelná, nebo ji pokládají za tak obtížnou, že je beznadějné se jí zabývat. To, s čím se setkáváme pod jménem filozofie, skutečně dává příklady pro tak rozdílné soudy."
(Karl Jaspers- Úvod do filozofie)
Koukám tu do blba a jestli se podívám do zrcadla, tak se podívám na blba. No, držte mi palce, ať na něco přijdu, protože jinak jsem dead a budu to mít za plnej(rozuměj za kulatej=o)).
Jdu koukat na Zoufalé manželky, třeba mě při nich něco napadne. A doufám, že to nebude ten brouk, co tu šmejdí=o)
P.S. A doufám, že nejsem tak blbá, vždyť něco přes 50 mých spolustudentů to zvládlo(bo zvládne) napsat, tak musím i já, držte pěsti=o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama